Bezdrátové nabíjení Bosch

Vydáno: 25.02.2016 09:53
Bezdrátové nabíjení Bosch
Nový rozměr nabíjení pro akumulátorové nářadí: Bosch "Wireless Charging System" pro profesionály - akumulátorové nářadí je vždy hned připraveno

Bezdrátové nabíjení Bosch

Nový rozměr nabíjení pro akumulátorové nářadí:
Bosch "Wireless Charging System" pro profesionály - akumulátorové nářadí je vždy hned připraveno

• Zvýšená produktivita a komfort: nářadí je vždy připraveno k použití
• Technologie šetří peníze, druhý akumulátor již není nutný
• Místa v nabíječce jsou bez kontaktních míst, jsou tak chráněny proti vodě a prachu
• Plná kompatibilita se vším 18 Voltovým profesionálním systémem od firmy Bosch

Bosch je celosvětově první firma, která nabízí technologii indukčního bezdrátového nabíjení pro akumulátorové nářadí. Se zavedením technologie Wireless Charging System (systém bezdrátového nabíjení) otevírá Bosch novou dimenzi způsobu nabíjení a nové způsoby pro efektivní, nákladově a časově úspornou práci s akumulátorovým nářadím.

Princip fungování Wireless Charging System od firmy Bosch

Základem technologie, která se používá i v jiných oblastech, například v nabíjecí stanici pro elektrické zubní kartáčky a v poslední době i v mobilních telefonech, je bezkontaktní přenos energie. V nabíječce je integrovaná cívka, která vytváří magnetické pole. V akumulátoru je také cívka, která pak mění magnetické pole na elektrický proud.

Výhody bezdrátového nabíjení Bosch

Akumulátorové nářadí můžete během pracovních přestávek jednoduše odložit a nabíjet. Nářadí je tak neustále připravené k použití s ​​jedním akumulátorem. Šetří čas, místo a hmotnost: Není nutný druhý akumulátor. Dlouhá životnost: Krátké doby nabíjení akumulátor nezatěžují (Care Charging).
Technologie Care Charging zajišťuje, že krátké doby nabíjení nezatěžují akumulátor: Nabíječka nejprve zkontroluje stav nabití akumulátoru a zvolí optimální režim nabíjení. V případě malé potřeby nabíjení se akumulátor nabíjí pouze s nízkým proudem. Pokud má akumulátor ještě více než 85% zbývající kapacitu, zůstane nabíječka v pohotovostním režimu, aby se akumulátor šetřil. Akumulátor se měří v nabíjecích cyklech. Kompletní nabití z 0% na 100% představuje jeden nabíjecí cyklus. Kratší nabíjecí procesy, které jsou při bezdrátovém nabíjení typické, jsou pouze částečné nabíjení, které při celkových 100% odpovídají jednomu nabíjecímu cyklu. Proto mají akumulátory s techológií bezdrátového nabíjení stejnou životnost jako běžné akumulátory.

Jedinečný užitek nového způsobu nabíjení je, že řemeslník může pracovat déle bez přerušování, protože se akumulátorové nářadí průběžně nabíjí při odložení na nabíječku. Nový akumulátor Bosch s bezdrátovým nabíjením je na 100% kompatibilní se vším modrým lithium-iontovým nářadím Bosch, nářadím a nabíječkami EXACT 18 V třídy ( "Flexible Power System"). Všechny profesionální lithium-iontové akumulátory se speciálním červeným indukčním prvkem v krytu jsou vybaveny technologií CoolPack. Tento speciální červený materiál odvádí teplo ze středu akumulátorových článků na vnější stranu akumulátoru. Praktické příslušenství je držák akumulátorového nářadí Bosch Wireless Charging do auta s nastavitelnou výškou podle velikosti akumulátoru a nabíječka do auta pro nabíjení akumulátorů během jízdy.

Bezpečnost při nabíjení

Díky rozpoznání jiných předmětů při bezdrátovém nabíjecím systému Bosch je zajištěno, že se nabíjejí pouze akumulátory. Nehrozí tak žádné nebezpečí, např. přítomnost kovových předmětů. Nabíječka rozpozná pouze správný akumulátor. Je velmi robustní, nemá otevřené kontakty a není tedy citlivá vůči vodě, prachu a nečistotám.