Bosch AMW 10

Vydáno: 24.02.2015 11:50
Bosch AMW 10
Vyžínač, nůžky na živé ploty a vyvětvovací řetězová pila v jednom AMW 10 je první multifunkční nářadí pro zahradu od firmy Bosch.
Bosch AMW 10

  • Jedna pohonná jednotka se třemi různými nástavci
  • 1 000W motor pro vysoký výkon při každém použití
  • Rychlejší výměna jednotlivých nástavců bez nářadí

Pohonná jednotka se systémem zacvaknutí pro rychlou výměnu nástavce

Jádro BOSCH AMW 10 tvoří pohonná jednotka s příkonem 1 000 W poskytující vysoký výkon při každém použití. Má individuálně nastavitelnou rukojeť, kterou lze přizpůsobit nejrůznějším úkolům a délkám paží. Navíc se díky malé délce kolem jednoho metru a integrovanému háku jednoduše zavěsí a uskladní. Nástavce se připevňují na tyč pohonné jednotky v pouhých třech krocích: povolení stavěcího šroubu, nasazení nástroje až zacvakne, utažení stavěcího šroubu. Tím jsou vyžínač, nůžky na živé ploty nebo vyvětvovací pila připraveny k použití.

S nástavcem vyžínače je nářadí BOSCH AMW 10 RT dlouhé cca 1,70 m a váží 5,5 kg. Jeho zalomená násada a dodávaný popruh na rameno usnadňují práci. Žací plastové nože o tloušťce 3,5 mm mají dlouhou životnost a vyžínají trávu velmi ostře a čistě. Žací průměr 36 cm přitom zajišťuje rychlý postup práce.

Nástavec nůžek na živé ploty BOSCH AMW 10 HS má lištu dlouhou 43 cm a otvor mezi noži 15 mm. Jsou-li nůžky nasazeny na pohonnou jednotku, je celková délka nářadí cca 2,30 m. Lištou lze otáčet o plných 180 stupňů, a tak lze nůžky individuálně přizpůsobit dané pracovní situaci. Je tak možné např. stříhat také horizontální plochy vyššího živého plotu, aniž by bylo nutné lézt na žebřík.

U nástavce vyvětvovací pily BOSCH AMW 10 SG se jedná o řetězovou pilu s délkou řezu 25 cm. Je možné ji zacvaknout do pohonné jednotky nebo do přídavného prodlužovacího dílu. Bez prodlužovacího dílu je nářadí dlouhé 2,10 m, s prodlužovacím dílem 2,80 m. Řeže se vysokou rychlostí řetězu 12 m za sekundu. Automatický systém mazání zajišťuje, aby byl vždy na řetězu dostatek oleje.

Všechny tři nástavce BOSCH AMW SG BOSCH AMW HS BOSCH AMW RT lze stejně jako pohonnou jednotku díky háku na konci násady jednoduše skladovat. Plastové žací nože vyžínače jakož i lištu a řetěz vyvětvovací pily má firma Bosch v programu jako příslušenství.