Digitální úhloměr Bosch PAM 220

Vydáno: 25.02.2016 09:58
Digitální úhloměr Bosch PAM 220
Poprvé v segmentu pro kutily: Digitální úhloměr Bosch PAM 220 - Rychlé a snadné měření úhlů stisknutím tlačítka

Digitální úhloměr Bosch PAM 220

Poprvé v segmentu pro kutily: Digitální úhloměr BOSCH PAM 220 - Rychlé a snadné měření úhlů stisknutím tlačítka

• Spolehlivé měření s přesností ± 0,2 stupňů
• Integrovaná funkce výpočtu pro jednoduché a dvojité úhly pro pokosové pily
• Prodloužení pro rameno úhelníku na měření v těžko dostupných prostorách
• Podsvícený displej pro pohodlnou práci

BOSCH PAM 220je první digitální úhloměr od firmy Bosch pro domácí kutily. Stisknutím tlačítka se dají rychle a snadno měřit a také vypočítávat úhly např. podlahových nebo stropních lišt a následně úhly přenést do pokosové pily. Úhloměr je určen k měření a přenášení úhlů, pro výpočet jednoduchého a dvojitého úhlu zešikmení, zároveň na kontrolu a vyrovnávání vodorovných přímek a svislic. To dělá Bosch PAM 220 univerzálním, spolehlivým pomocníkem pro novou výstavbu, rekonstrukce a údržbu. S rozsahem 0 až 220 stupňů a přesností měření ± 0,2 stupňů, přístroj eliminuje nesprávné interpretace a zajišťuje přesné výsledky. Tak se kutil může plně soustředit na svůj hlavní předmět projektu a správné nastavení pily.

Několik funkce pro rychlé a přesné výsledky

V režimu "Standardní měření" se otevíráním sklápěcího a základního ramene na displeji zobrazuje velikost úhlu. Opětovným pohybem se úhel mění. Na přenášení úhlů je třeba úhloměr přiložit k první měřené hraně a následně ho přenést na obrobek. Je třeba dávat pozor, aby se ramena nepohnuli. Následně se vyznačí úhel na obrobku, ramena úhelníku poslouží jako pravítko. Podobně se praktikuje i odebírání úhlů. Nastaví se úhel první hrany a následně překreslí na obrobek.

Naměřenou hodnotu úhlu lze uložit pomocí tlačítka "Hold". Uložená hodnota tímto tlačítkem je zobrazována bez ohledu na to, zda se s rameny hýbe, nebo ne.

Na měření úhlů je možné použít také prodloužení ramene, používá se tehdy, pokud je přikládací plocha kratší než sklápěcí rameno. Tímto způsobem se změří vnější úhel nepřímo, tedy platí, že 180 ° mínus vnitřní úhel je hodnota vnějšího úhlu. Po naměření hodnoty vnitřního úhlu stačí stisknout tlačítko "180 °" a automaticky se vypočítá a zobrazí velikost vnějšího úhlu.

Další funkcí úhelníku Bosch PAM 220 je "Jednoduché zešikmení", kterým lze vypočítat přesný úhel řezu pokosovou pilou. Příkladem jsou např. podlahové okrajové lišty, podmínkou je stejné zešikmení ve vertikálním směru (úhel je 0 °) a libovolný vnější úhel menší než 180 °. Stačí přiložit úhloměr do rohu a déle stisknout tlačítko "MTR". Automaticky se vypočítá úhel, který je potřebný nastavit na pokosové pile. Po odříznutí lišt na pokosové pile budou přesně v rohu pasovat.

Funkce "Dvojité zešikmení" slouží k přesné řezy úhlů rohových lišt, kdy mají vertikální i horizontální úhel zešikmený. Tehdy se úhly měří a ukládají do paměti jednotlivě, úhel sklonu i uložení rohového úhlu.

Na přehledné měření slouží podsvícení displeje, samozřejmostí je i manuální vodováha pro měření svislých a vertikálních ploch. Ke každému úhloměru Bosch PAM 220 je dodáván manuál na používání, kde jsou podrobně popsány i znázorněno jednotlivé postupy měření.