Krížový laser Bosch PLL 2

Vydáno: 19.01.2015 10:54
Krížový laser Bosch PLL 2
Dělá měření v obytných prostorech lehkými: Křížový laser Bosch PLL 2 - zarovnání objektů v libovolném úhlu

Křížový laser Bosch PLL 2Dělá měření v obytných prostorech lehkými: Křížový laser BOSCH PLL 2 - zarovnání objektů v libovolném úhlu

• Jednoduchý pro použití, samonivelační zarizene pro kutily
• První křížový laser s digitálním displejem a integrovaným indikátorem úhlu
• Projekce linií v požadovaném úhlu, funkce digitální vodováhy

Kdo se rozhodne si navrhnout svůj obytný prostor, může sáhnout po Samonivelační křížový lasery PLL 2 od firmy Bosch. S jeho pomocí je velmi jednoduché zarovnání objektů, jako jsou lampy, police a obrazy ve vodorovném směru, nebo v diagonále. Liniový laser BOSCH PLL 2 promítá čáry v libovolně zvoleném úhlu. Laser má hlavní režimy - režim křížových linií a režim digitální libela. Promítání čar je možné i samostatně, tedy režimy mohou být samostatně buď horizontálně, nebo vertikálně. Měřící přístroj je po zapnutí v provozním režimu "Nivelační automatika" případně ve "Funkci sklonu se zobrazením úhlu". Pokud na přístroji nebude stisknuto žádné tlačítko během třiceti minut, tak se sám vypne, šetří se tím energie vložených baterií.

Režimy provozu křížového laseru

Během režimu nivelační automatiky je třeba BOSCH PLL 2 upevnit na stativ nebo jej položit na vodorovnou a pevnou podložku. Nerovnosti jsou automaticky dáno nivelační automatikou v Samonivelační rozsah ± 4 °, přičemž nivelace ukončí poté, co se liniové čáry přestanou pohybovat. Na displeji se zároveň ukáže režim provozu. Pokud je přístroj položen na podložce, jejíž úhel je od horizontály větší než 4 °, začne blikat indikace a přístroj se vypne. Proto je nutné v rozsahu 4 ° BOSCH PLL 2 vyrovnat, pak se opět zapne. Po zapnutí laser promítá dvě navzájem kolmé linie.
Funkce sklonu se zobrazením úhlu je režim, kdy měřicí přístroj zobrazuje jednu horizontální nebo dvě křížové laserové linie, které lze různě vyrovnávat, na displeji se zároveň zobrazuje úhel sklonu. Aby se zajistila shoda úhlu sklonu na displeji se zobrazovanou laserovou linií na zdi, musí se měřicí přístroj zaměřit s laserovou cílovou destičkou, která je součástí balení. Podrobný návod je v manuálu produktu, který taktéž součástí balení.

Kalibrace a použití BOSCH PLL 2

BOSCH PLL 2má také funkci kalibrace, která je velmi jednoduchá. Po stisknutí tlačítka "Cal" se objeví na displeji háček a zkratka "CA1". Během 15 sekund stačí laser otočit o 180 ° a znovu stisknout tlačítko "Cal" a podržet, dokud se neobjeví natrvalo "CA2". Kalibrace je ukončena.
Pokud chcete mít opravdu stabilní a výškově nastavitelnou základnu pro svůj laser, můžete použít stativ se šroubem s 1/4 "závitem. Výhodou je nejen jemné nastavení výšky laseru, ale i jeho sklápění v různých úhlech. Na zviditelnění paprsku lze také použít speciální červené brýle (nejsou součástí dodávky), které umí od okolí odfiltrovat světlo. Díky tomu je červená linie laseru pro oko viditelnější.


Křížový laser Bosch PLL 2 - samostatná verze
Křížový laser BOSCH PLL 360 Set - verze se stativem