Laser Bosch GLL 2-15 Professional

Vydáno: 09.06.2014 08:06
Laser Bosch GLL 2-15 Professional
Nyní ještě více uživatelsky přívětivý: Křížový laser Bosch GLL 2-15 Professional - základní model pro profesionály s novými funkcemi

Nyní ještě více uživatelsky přívětivý: Křížový laser Bosch GLL 2-15 Professional - základní model pro profesionály s novými funkcemi

• Větší pracovní rozsah až 15 metrů
• Laserové linie lze jednotlivě stisknutím tlačítka zapnout nebo vypnout
• Integrovaná funkce naklánění umožňuje diagonální linie
• Vysoká flexibilita s univerzálním držákem pro podlahy, stěny a strop

Bosch GLL 2-15 Professional přichází na trh s vylepšeným nástupcem modelu křížového laseru Bosch GLL 2 Professional. Tento profesionální přístroj je velmi jednoduchý díky intuitivnímu ovládání jedním tlačítkem. Díky tomu je vhodný i pro řemeslníky, kteří mají málo zkušeností v používání nivelačních přístrojů. Nové funkce, aby byl nový model čárového laseru ještě více uživatelsky přívětivý: pracovní rozsah až 15 namísto dosavadních deset metrů. Tato vlastnost se odráží v novém názvu laseru: Bosch GLL 2-15 Professional. Kromě toho lze nyní jednotlivě obě laserové čáry stisknutím tlačítka zapnout nebo vypnout. V závislosti na požadavcích tak čárový laser promítá horizontální nebo vertikální čáru, případně obě čáry najednou, jako předchůdce tohoto liniového laseru.

Integrovaná funkce naklánění pro projekci diagonálních linií

Novinkou je také integrovaná funkce naklánění: Pokud bude chtít například stavitel sladit zábradlí se schodištěm, aby byly rovnoběžné, může Bosch GLL 2-15 Professional naklonit a naznačit tak potřebnou linii. Laserová čára tak bude mít sklon se stejným úhlem. Tímto způsobem se dají i jednoduše přenášet úhlopříčky. Pokud je Bosch GLL 2-15 Professional v režimu automatického nivelování, pokud je nakloněn a začnou blikat laserové čáry, znamená to, že laserový paprsek je mimo režim automatického vyrovnání. Jednoduchým stisknutím tlačítka se aktivuje režim trvalého měření v nakloněné rovině. Pokud je laser v automatickém režimu nivelování, automaticky se vyrovná do čtyř sekund, po této krátké době je připraven k použití. Pokud se laseru čáry nerozsvítí natrvalo, ale začnou blikat a vyrovnávání tak není možné, laserový přístroj je zřejmě odkloněn od horizontální roviny o více než 4 stupně. Tato "Out-of-level" funkce zajišťuje bezchybné vyrovnání. Typická přesnost nivelace je 0,3 mm na metr.

Vysoká flexibilita s univerzálním držákem pro podlahy, stěny a strop

Další novinkou od firmy Bosch je univerzální držák BM 3 Professional. S jeho pomocí lze s liniovým laserem pracovat v různých pozic jako na podlaze, tak na stěně, nebo na stropě. BM 3 Professional se skládá ze dvou částí: z části ve tvaru "L" z kovovou vložkou na zádech a integrovaným klipem pro upnutí laserového přístroje např.. na "U" profil pro upnutí sádrokartonu. Tato část držáku přesně zapadá do druhé jeho části, na níž lze upnout laserový přístroj. Spojené jsou pernamentním magnetem, čili spojení a rozpojení je velmi jednoduché. Dají se použít i jednotlivě, např.. díl s kovovou částí se dá upnout na materiály s magnetickými komponentami a naopak. Po vzájemném spojení dílů BM 3 Professional je také možné regulovat výšku upnutého laseru jednoduchým otáčením kolečka.

Liniový laser Bosch GLL 2-15 Professional, karton
Liniový laser Bosch GLL 2-15 Professional + BM 3 Professional, kufr