Nářadí Bosch píše příběhy: Život horolezce

Vydáno: 18.01.2017 11:00
Nářadí Bosch píše příběhy: Život horolezce
Neprodáváme jen nářadí, prodáváme pocit bezpečí a jistoty. Bosch Power Tools napomáhá horolezcům při jejich cestě na vrchol.

Hnáni okouzlením

I přes nástrahy je horolezectví plné okouzlení, fascinace a pocitu svobody. Tam nahoře existujete jen vy a cesta vzhůru, která vás i přes možná úskalí žene stále výš. Okolí vás nabádá k opatrnosti, ale dotkl-li jste se jednou skály, budete chtít ten pocit vyčerpání a uspokojení zároveň zažívat stále dokola. Příroda nerozlišuje bohaté a chudé, neusnadňuje ani není předvídatelná – je třeba pokoušet se o souhru s ní a ctít její zákony, jen neustálá opatrnost a respekt vůči živlům eliminují všudypřítomné hrozby. Nářadí Bosch pomáhá profesionálním i amatérským horolezcům v jejich úžasné cestě nahoru.

 

Cesta na vrchol

Podívejme se na příběh jednoho zapáleného horolezce. Uğur Yılmaza z Turecka byl poprvé kempovat jako půlroční miminko. Jako čtyřletý hoch šplhal na svou první horu a prvního vrcholu dosáhl v sedmi letech. Jeho lásku k horám podněcovali rodiče, kteří milovali turistiku. I když se rád procházel prostředím hor, chtěl víc – toužil na ně vylézt. V roce 2014 se vydal do skalnatého pohoří Aladağlaru, poté, co se na výstup skoro pět let připravoval.  

 

Jak se plní sny

Vydat se do neprobádaných oblastí vyžaduje krom výborné kondice a dovedností i založení nové cesty. Když se nachází ve strmém srázu, potýkáte se i s nutností prvotřídního technického vybavení. Zde nastupuje robustní, ale zároveň lehké akumulátorové nářadí Bosch Professional, které horolezcům na jejich náročné a jedinečné misi pomáhá. Vrtací kladivo GBH 18 V-EC napomohlo tomu, že Uğur úspěšné doputoval až na vrchol, i když ne hned napoprvé…

 

Proč GBH 18 V-EC?

Uğur v minulosti doplatil právě na špatné vybavení, díky kterému se nezvládl dostat až nahoru. Podruhé nenechal nic náhodě a zvolil GBH 18 V-EC od firmy Bosch. Proč?

Díky motoru Bosch ECGBH 18 V-EC delší dobu chodu na jedno nabití akumulátoru a zvládne vyvrtat více než 100 otvorů 6 x 40 mm do betonu. Váží přitom pouze 2,6 kg a vyniká kompaktním designem. Snadno se přenáší – a to platí i při cestě vzhůru. Akumulátorový motor Bosch EC navíc nevyžaduje naprosto žádnou údržbu, je chráněný proti prachu a velmi lehký. I když ho pustíte z 2 metrů, bude stále fungovat!

Pokud i vy chcete okusit pocit výjimečnosti a svobody, vsaďte na Bosch, který kombinuje sílu a praktičnost. Usnadní vám cestu k vrcholu, kde existujete jen vy, příroda a nejvýkonnější nářadí.