Odsávací systémy BOSCH - Nic po sobě nenechejte

Vydáno: 06.03.2015 09:34
Odsávací systémy BOSCH - Nic po sobě nenechejte
Systémy odsávání Click & Clean Modré elektrické nářadí pro řemeslo a průmysl.

Nic po sobě nenechejte. Pouze dobrý dojem.

Jako od profesionálů se od vás požaduje především jedno: čistá práce. Náš systém Bosch Click & Clean vás přitom spolehlivě podporuje – ať už na hrubé stavbě nebo při renovaci, sanaci nebo v obydlených interiérech. Systém Bosch Click & Clean – trojnásobně dobrý:


1. Pracujete přesněji a rychleji, protože máte na pracovní ploše přehled a odpadá nepříjemné čištění po práci. To potěší i vaše zákazníky.
2. Chráníte své zdraví, protože škodlivý prach se ihned odsává.
3. Prodlužujete životnost nářadí a příslušenství, protože prach, který se odsaje, se nemůže usazovat v motoru nebo na příslušenství.

Tomu se říká čistá práce.

Starejte se o svou práci – náš systém udělá zbytek.

Teprve správný systém dělá z profesionálů naprosté profesionály. Neboť systém Click & Clean je promyšlený do každého detailu. Bosch vyvíjí vysavače, elektrické nářadí a příslušenství z jedné ruky a vše je přesně navzájem sladěné. Nový systém Click & Clean dává dohromady to, co k sobě patří: spojuje systémy odsávání prachu téměř s veškerým elektrickým nářadím Bosch. To lze také v případě potřeby rychle vyměňovat. Správný systém však nezajišťuje jen čistotu, ale také udržuje pořádek. Každý L-BOXX lze přímo zacvaknout na nový vysavač, a tím je zaručeno místo pro elektrické nářadí a příslušenství. Váš vysavač se tak promění v mobilní pracovní stanici, která vám usnadní každodenní práci.

Vaši zákazníci vám budou vděční. Vaše nářadí také.

Dobře vidět, dobře řezat! „Zvlášť při vrchním frézování potře- buji na zpracovávaný materiál dobře vidět. Vysavač musí třísky odebírat přímo tam, kde vznikají. Se systémem odsávání to funguje skvěle. Proto mohu pracovat přesně, čistě a rychle a navíc odsávání šetří nářadí a pří- slušenství.“

Čistá práce – čistý dojem

„Pracovalo se tu čistě nebo ledabyle?“ Nechají-li po sobě řemeslníci čisté pracoviště, nikoho tahle otázka ani nenapadne. Protože vedle kvality odvedené práce je to často to první, čeho si zákazník na vaší práci všimne. Kromě toho šetříte čas, protože dodatečný úklid odpadá. I to umění zákazníci ocenit.


Bezprašná práce přináší měřitelné výhody.


Se systémy odsávání Click & Clean od Bosch Professional je práce nejen lehčí, ale také rychlejší a čistější: prach se na vašem nářadí a příslušenství méně usazuje, čímž se prodlužuje jejich životnost. Díky bezprašné práci také docílíte větší rychlosti řezání a vaše zdraví je trvale chráněno.

Bosch dá poznat rozdíl V měřicích laboratořích provedla nezávislá profesní organizace ve stavebnictví (BG Bau) následující testy. Použila přitom drážkovací frézku do zdiva BOSCH GNF 35 CA PROFESSIONAL a excentrickou brusku BOSCH GEX 125-150 AVE, které byly vždy připojeny k vysavači BOSCH GNF 35 CA PROFESSIONAL. Všechna měření a výsledky byly vyhodnoceny organizací BG Bau. Měření se provádělo s i bez systému odsávání za jinak nezměněných podmínek. Vzniklý prach byl měřen na testované osobě vybavené měřicími zařízeními a snímači.

Použitím vysavačů chráníte příslušenství

Obsáhlé testy prokázaly, že použití vysavačů chrání vaše příslušenství. Vlevo vidíte brusný kotouč po 5 minutách provozu bez vysavače, vpravo brusný kotouč po 15 minutách provozu s vysavačem. Šetříte tak čas i peníze, protože příslušenství je déle provozuschopné, nemusíte je tak často měnit a rychleji dosáhnete lepšího výsledku broušení.

U testů systému Click & Clean tvořeného vysavačem na mokré a suché sání BOSCH GAS 35 M AFC Professional a drážkovací frézkou do zdiva BOSCH GNF 35 CA PROFESSIONAL byly dodrženy zákonné mezní hodnoty platné v Německu. Tyto výrobky byly organizací BG Bau zařazeny do nejlepší kategorie „typ 1“ jako sladěný systém.

Rovněž systém Click & Clean tvořený vysavačem BOSCH GAS 35 M AFC a excentrickou bruskou BOSCH GEX 125-150 AVE organizace BG Bau zařadila do nejvyšší kategorie „typ 1“ jako sladěný systém, protože dodržel všechny zákonné požadavky platné v Německu. Výsledky obou těchto měření si můžete prohlédnout na online portálu BG Bau na adrese www.gisbau.de.


U obou elektrických nářadí je zřejmé, že při provozu bez profesionálního vysavače na mokré a suché sání se do vzduchu dostává mnohonásobek nebezpečných prachových částic. Jak je vysvětleno na str. 7, rozlišuje se mezi vdechovatelným a inhalovatelným prachem. Pokud tyto nebezpečné druhy prachu minimalizujete, chráníte nejen své zdraví, ale dodržujete i zákonné požadavky bezpečnosti práce.Není prach jako prach. Proto není systém jako systém.


Každý prach je jiný. A zacházení s ním rovněž. Mezinárodní normy upravují technické požadavky na systémy odsávání. Vysavače se podle mezinárodní normy EN / IEC 60335-2-69 příloha AA rozlišují na třídy prachu L, M a H. Jednotlivé země dále definují, jakému prachu se přiřadí jaká třída. Toto rozlišování platí pro celý systém odsávání, nejen pro filtry. Jaký systém je pro vás ten pravý, závisí v první řadě také na materiálech, které zpracováváte. Následující tabulka vám nabízí první rychlý přehled.

Velký mezi silnými. GAS 55 M AFC Professional.


Mnohostranný vysavač na mokré a suché sání s automatickým čištěním filtru a velkým objemem sběrné nádoby


▶▶ Prostorově úsporný plochý skládaný filtr pro optimální využití nádoby o objemu 55 l – ideální pro velké množství prachu
▶▶ Trvalá sací síla pro nepřetržitý postup práce díky automatickému čištění filtru (AFC)
▶▶ Odstraní většinu prachu díky třídě prachu M podle normy EU – pro vysokou ochranu uživatele

Výbava nezanechávající stopy. Kolečka, hák na hadici, objímka na nářadí a antistatické hadice jsou speciálně potažené a nezanechávají v místě použití žádné stopy.

Antistatické hadice a příslušenství Třením prachu v sací hadici a příslušenství vzniká elektrostatický
náboj. Statické výboje vnímáte podle podmínek prostředí a tělesné konstituce. Antistatická hadice je u vysavačů Bosch s certifikací M standardní součástí dodávky, aby bylo vaše pohodlí na pracovišti
maximální.

Sbalená nečistota. BOSCH GAS 35 M AFC Professional.


Mnohostranný vysavač na mokré a suché sání s automatickým čištěním filtru


▶▶ Možnost nacvaknutí L-BOXXu představuje praktické řešení pro transport a uložení při mobilním použití
▶▶ Trvalá sací síla pro nepřetržitý postup práce díky automatickému čištění filtru (AFC)
▶▶ Odstraní většinu prachu díky třídě prachu M podle normy EU – pro vysokou ochranu uživatele

Certifikace M Prach je nejen nepříjemný, ale i zdraví škodlivý: proto může zákonodárce při příslušných pracích požadovat použití přístrojů s tzv. certifikací M. Obzvlášť přísně
testované vysavače jsou určeny pro co nejdokonalejší odstraňování zdraví škodlivého prachu (např. prach z dubového a bukového dřeva a křemité materiály). Lze tak minimalizovat různá zdravotní rizika.

Plochý skládaný filtr v hlavě vysavače. Praktické a čisté: Výkonné ploché skládané filtry lze rychle vyměnit bez kontaktu s nečistotou. Pomocí klapky na hlavě vysavače lze filtr jednoduše vyjmout
z neznečištěné strany.
Připojení L-BOXXu L-BOXX není jen pohodlné řešení pro přepravu nářadí a příslušenství. Při zacvaknutí na vysavač se z něj stane mobilní pracovní stanice a umožní práci v příjemné výšce.

Čistá radost – čisté filtry. GAS 35 L AFC Professional.

Mobilní vysavač na mokré a suché sání s automatickýmčištěním filtru
▶▶ Možnost nacvaknutí L-BOXXu představuje praktické řešení pro transport a uložení při mobilním použití
▶▶ Trvalá sací síla pro nepřetržitý postup práce díky automatickému čištění filtru (AFC)
▶▶ Nejlepší výsledky odsávání díky výkonné sací turbíně s výkonem 1 380W pro bezprašnou práci
▶▶ Certifikovaný bezpečnostní vysavač třídy prachu L podle normy EU pro dobrou ochranu uživatele

AFC: čištění filtru? Automaticky vyřízeno! Automatické čištění filtru se provádí každých 15 sekund.
V této době samozřejmě nemusíte práci přerušovat, protože čištění nemá vliv na pracovní proces a probíhá téměř nepozorovaně v pozadí. Vše do detailu promyšleno Praktické háky na hadici a kabel a prostor pro příslušenství slouží bezpečnému uložení hadice, kabelu a příslušenství přímo na vysavači. Máte tak jednu ruku volnou a šetříte volný prostor k pohybu.

Pro milovníky úklidu. GAS 35 L SFC+ Professional.

Mobilní vysavač na mokré a suché sání s nejkomfortnějším poloautomatickým čištěním filtru Plus
▶▶ Možnost nacvaknutí L-BOXXu představuje praktické řešení pro transport a uložení při mobilním použití
▶▶ Nejkomfortnější poloautomatické čištění filtru (SFC+) jediným pohybem ruky na konci hadice pro rychlý postup práce
▶▶ Nejlepší výsledky odsávání díky výkonné sací turbíně s výkonem 1 380W pro bezprašnou práci
▶▶ Certifikovaný bezpečnostní vysavač třídy prachu L podle normy EU pro dobrou ochranu uživatele

SFC+: poloautomatické čištění filtru Plus Šetří čas a prostor. Nemusíte opouštět pracovní pozici a čištění filtru můžete zcela jednoduše ovládat stiskem tlačítka ručního modulu na konci sací hadice.
Robustní pro staveniště Vodicí kolečka jsou chráněna robustním krytem. Tlumí se tak nárazy a chrání se samotná vodicí kolečka. Kromě toho usnadňuje kvalitní otočný spínač v robustním provedení obsluhu přístroje.

Věrný průvodce pro větší čistotu. GAS 25 L SFC Professional

Kompaktní vysavač s poloautomatickým nčištěním filtru (SFC) pro mobilní použití
▶▶ Certifikovaný bezpečnostní vysavač třídy prachu L podle normy EU pro dobrou ochranu uživatele
▶▶ Zásuvka s automatickým dálkovým spínáním pro připojení elektrického nářadí
▶▶ Automatické vypnutí při dosažení maximální hladiny kapaliny

Čistá práce díky poloautomatickému čištění filtru (SFC) Pro aktivaci čištění filtru jednoduše vícekrát stiskněte červené tlačítko na hlavě vysavače a současně uzavřete přední konec hadice rukou. Tím je okolní vzduch tlačen přes hlavní filtr, který se tak čistí pro trvale vysoký proud vzduchu a optimální výsledky odsávání.

Pracuje nejen čistě, ale i suše. GAS 20 L SFC Professional.

Mobilní vysavač na mokré a suché sání s poloautomatickým čištěním filtru (SFC)
▶▶ Vysoká sací síla díky výkonné 1 200W sací turbíně – pro všestranné použití pro mokré i suché vysávání
▶▶ Jednoduché čištění filtru díky poloautomatickému systému čištění
▶▶ Integrovaná funkce ofukování pro rychlé a jednoduché sušení, například barev nebo jiných snadno schnoucích kapalin
▶▶ Certifikovaný bezpečnostní vysavač třídy prachu L podle normy EU pro dobrou ochranu uživatele

Špinavou práci udělají rádi za vás. Nářadí a vysavače Bosch. Na hrubé stavbě, při sanaci či renovaci: všude se jde
na věc. Při použití kotoučových pil, řezaček otvorů dlaždic, úhlových brusek, drážkovacích frézek do zdiva, brusek na beton, kombinovaných a vrtacích kladiv vzniká prach. To je vděčný úkol pro vysavače Bosch. Náš systém Click & Clean odebírá prach přímo tam, kde vzniká, a zaručuje lepší přehled a ochranu dýchacích cest. Proto můžete pracovat rychleji a pohodlněji. Vyzbrojeni správnými výrobky ze systému Bosch Click & Clean nejen dodržíte všechny termíny, ale i přísné zdravotní a pracovní předpisy. A kromě vašeho zdraví je chráněno i elektrické nářadí
a příslušenství.

Na staveništi pracují tvrdí chlapi. A Bosch se stará o to, aby všechno fungovalo. Jen při optimální spolupráci lze dosáhnout uspokojujících výsledků. Bosch proto vyvíjí systémy odsávání, elektrické nářadí a příslušenství z jedné ruky a vše je přesně navzájem sladěné. Díky největší možné kompatibilitě vám usnadňujeme práci. Utvořte si vlastní obrázek o výhodách systému Bosch Click & Clean:

Úhlová bruska GWS 15-125 CIE Professional

Maximální výkon při důkladné ochraně uživatele a čistý výsledek při rychlém postupu práce: Všechny vysavače Bosch s 35mm systémem hadic nabízejí optimální odsávání prachu při práci s úhlovými bruskami Bosch. Sací hubice s vodicími saněmi zaručuje velkou kontaktní Úhlová bruska GWS 15-125 CIE Professional a velmi dobrý sací výkon. Nový systém Click & Clean funguje také samozřejmě optimálně s akumulátorovými úhlovými bruskami GWS 18 V-LI a GWS 18-125 V-LI Professional.

Bruska na beton GBR 14 CA Professional

Vydrží déle čisté: Patentovaný prachotěsný systém je zárukou nedostižné životnosti. Díky skvělým vodicím vlastnostem dosáhnete čistého výsledku broušení. Maximální ochrana uživatele díky pozvolnému rozběhu, rozběhovému omezení proudu, ochraně proti přetížení a opancéřovanému vinutí.

Drážkovací frézka do zdiva GNF 20 CA/35 CA/65 A Professional

Drážkovací frézka do zdiva s připojením pro odsávání prachu: Patentovaný prachotěsný systém Bosch zaručuje nejdelší životnost. Maximální ochrana uživatele díky uzavřenému,ochrannému krytu, blokování opětného spuštění
a blokování zanoření.

Odsávací kladivo s SDS-plus: GBH 2-23 REA Professional

Pružné řešení pro prosté vrtání i vrtání s příklepem: Odsávací kladivo GBH 2-23 REA Professional s dodaným
snímatelným boxem na prach lze použít pro malé prostory nebo nad hlavou. Při velkém množství prachu
nebo sériovém vrtání lze odsávací kladivo pomocí volitelné sady adaptérů jednoduše připojit k vysavači. V každém případě zadržovací ventily spolehlivě brání úniku prachu. Díky sadě adaptérů lze bezprašně pracovat i s dutými vrtacími korunkami.

Na staveništi se pracuje ruku v ruce. Začíná to již nářadím. Řezačka otvorů dlaždic GTR 30 CE Professional

Čistá práce díky suchému vrtání se odsáváním prachu. Sací hadice je součástí dodávky. GTR 30 CE Professional nabízí rozmanité možnosti použití od jednoduchého kruhového výřezu po volné řezy. Vertikální vedení nářadí zaručuje nejlepší přehled pracovní plochy a maximální kontrolu.

Řezačka na dlaždice GCT 115 Professional

Je tu všechno, kromě prachu: Díky ochrannému krytu odsávání, sací hadici a upevnění hadice přímo na nářadí je řezačka na dlaždice GCT 115 Professional ideálním řešením pro bezprašnou práci s dlaždicemi.

Stolní kotoučová pila GTS 10 XCa GTS 10 J Professional se sacím adaptérem

Dva jednou ranou: S použitím sacího adaptéru TSVH 3 je vznikající prach vysavačem odsáván na dvou místech. Odsávání probíhá přímo u ochranného krytu a na zadní straně přístroje. Méně prachu – více výsledků.

Ruční okružní pila GKS 65 GCE Professional


Zachovejte si přehled v každém okamžiku: Profesionální systém odsávání se sacím adaptérem zaručuje bezprašné řezání, abyste měli vždy volný výhled na místo řezání. Totéž platí samozřejmě i pro naše akumulátorové kotoučové pily GKS 18 V-LI Professional a GKS 36 V-LI Professional i pro mnoho dalších kabelových kotoučových pil.

Kapovací a pokosová pila GCM 12 JL Professional

Dokonale sladěná se všemi vysavači Bosch: Díky optimalizovanému odsávacímu hrdlu jsou třísky ideálně
zachyceny. Se silným motorem o výkonu 2 000 HW navíc vždy docílíte dobrý řez. Integrované distanční držáky umožňují bleskurychlou výměnu mezi maximální horizontální a maximální vertikální řeznou kapacitou.


Absolutně čistotné. Naší odborníci na obydlené interiéry.


Zatímco jiní ještě vytírají, vy máte třísky a prach již v pytli: I ve vnitřních a pracovních prostorech zajistí naše nářadí, systémy odsávání a příslušenství prvotřídní práci. Chytré inovace umožňují čistou práci na místě bez znečištění obytných prostorů. Prach se spolehlivě odsává již při práci (např. nad hlavou) a neusazuje se v okolí.
Právě neviditelný, ale zdraví škodlivý prach se usazuje velice pomalu a je na površích patrný teprve za nějakou dobu. Nejen vaše zákazníky, ale i vás samotné potěší, že tomu můžete zabránit. Zatímco čištění je časově náročné a většinou nelze všechny částečky dodatečně odstranit.


Společně pro větší čistotu: Jak nářadí a systémy odsávání spolupracují.

Všechno z jedné ruky a z jednoho zdroje: Ať se jedná o dřevo nebo kámen – i v obydlených interiérech či v dílně se můžete spolehnout na optimální souhru systémů odsávání a nářadí Bosch. Při řezání, vrtání, obrábění, frézování nebo broušení se zcela soustřeďte na svou práci. Na vše ostatní jsme již mysleli my.

Pokosová pila se zákluzem GCM 8 SJL Professional

Dvakrát větší čistota: Zatímco odvod třísek se u pokosových pil se zákluzem liší podle polohy pily, integrované dvoubodové odsávání prachu jej spolehlivě zajišťuje po celé délce.

Kmitací pila GST 140 CE Professional

Prach se odsává tam, kde vzniká – u kmitací pily GST 140 CE Professional je to docela jednoduché: Sací adaptér je veden zezadu patkou a dosahuje velice blízko k místu řezání. Zadní část adaptéru je otočná a umožňuje nerušené řezání. Odsávání navíc podporuje průhledné krycí pouzdro. Systém Click & Clean pro všechny kabelové kmitací pily, ale samozřejmě také pro akumulátorové kmitací pily GST 14,4 V-LI Professional a GST 18 V-LI Professional.


Multifunkční nářadí GOP 300 SCE Professional


Rovněž pro těžko přístupné broušení v interiéru nabízí Bosch řešení pro zamezení znečištění: A to s použitím vhodných sacích adaptérů pro veškeré multifunkční nářadí (GOP 250 CE Professional,
GOP 300 SCE Professional) a akumulátorové multifunkční nářadí (GOP 10,8 V-LI Professional, GOP 14,4 V-EC Professional a GOP 18 V-EC Professional) Bosch.

Ponorná pila GKT 55 GCE Professional

Dobrý zářez u zákazníků: Přesný jako v dílně a přesto čistý jako ze škatulky. V porovnání se standardními ručními kotoučovými pilami disponují ponorné pily podstatně vyšším sacím výkonem, protože ochranný kryt slouží jako úplné obložení.


Je jedno, kde pracujete: Hlavně, že čistě.

Rychlá a čistá práce je pro zákazníky zvlášť důležitá. Abyste nezvířili zbytečně mnoho prachu, systémy odsávání, nářadí a příslušenství Bosch do sebe optimálně zapadají. To potěší vás i vaše zákazníky: Protože můžete odevzdat optimální kvalitu a přitom za sebou zanecháte dojem čistoty.

Excentrická bruska GEX 125-150 AVE Professional

Nářadí s připojením: Box na prach s mikrofiltrem a systém odsávání se dají přímo připojit a zaručují bezprašnou práci při každém použití. Bosch tak nabízí řešení s boxem na prach pro krátkodobé mobilní použití i s připojením na vysavač pro dlouhodobou práci. Kvalitní filtr boxu na prach má certifikaci M. Tak můžete nejen lépe dýchat, ale i déle používat brusné papíry, protože se na nich téměř neusazuje prach.


Horní frézka GOF 1600 CE Professional

Viditelně lepší frézování: Pro účinnější práci a volný výhled na obrobek je sací adaptér pro ponornou a kopírovací jednotku k dispozici jako příslušenství. Systém odsávání odebírá prach tam, kde vzniká, příslušné třísky se odsávají přímo. To nejen prodlužuje životnost vašeho nářadí, ale také vám umožňuje přesnou, čistou a rychlou práci.

Hranová frézka GKF 600 Professional


Jasné hrany: Použití systému odsávání Bosch ještě usnadňuje čisté profilování, protožemezi obrobkem a kluznicí se nemohou usazovat žádné třísky. Třísky se odsávají přímo tam, kde vznikají.

Hoblík GHO 40-82 Professional

Skvěle sladěný: GHO 40-82 Professional a systém Bosch Click & Clean nabízejí optimální odsávání prachu při hoblování. Pro krátké použití s malým množstvím prachu lze použít dodaný prachový sáček a pro delší, prašné práce systém odsávání. Pro pohodlnou práci lze nastavit směr vyhazování vlevo nebo vpravo. Systém Click & Clean pro všechny kabelové hoblíky, ale samozřejmě i pro akumulátorové hoblíky.


Vrtací kladivo GBH 2-28 DFV Professional s odsávacím zařízením GDE 16 Plus

Perfektní tým: Odsávací zařízení GDE 16 Plus pro čisté, bezprašné vrtání je kompatibilní se všemi novými dvoua tříkilogramovými kladivy Bosch a akumulátorovými vrtacími kladivy GBH 18 V-EC Professional, GBH 36 V-LI Professional a GBH 36 VF-LI Professional. Teleskopická vodicí lišta usnadňuje práci na stěně a stropě a v úzkých prostorech. Otočný úhelník zajišťuje, aby sací hadice při práci nepřekážela. Snadnou práci umožňuje těžiště sací hadice blízko tělu. Polohu dodatečného držadla lze při práci upravit, a usnadnit tak vrtání na těžko přístupných místech.


Příklepová vrtačka GSB 19-2 REA Professional


Světová novinka: první příklepová vrtačka s odsáváním prachu pro profesionály. Mimořádně velká sací síla pro bezprašné vrtání do zdiva a dlaždic. Díky kompaktní konstrukci je vhodná i pro vrtání nad hlavou. Zpětné ventily zabraňují unikání prachu během přepravy a při vyprazdňování boxu na prach. Výměnný mikrofiltr šetří peníze a chrání životní prostředí. Kromě toho výkonný motor 900 W zajišťuje v každém materiálu rychlý postup vrtání. A pomocí integrovaného hloubkového dorazu lze rychle nastavit různé hloubky vrtání.