Odsávání prachu pro nářadí Bosch

Vydáno: 15.05.2014 08:26
Odsávání prachu pro nářadí Bosch
Řešení pro méně prachu při vrtání a sekání : Systémy Bosch na odsávání prachu pro profesionální nářadí - čistší a rychlejší práce

Odsávání prachu pro nářadí Bosch

Řešení pro méně prachu při vrtání a sekání : Systémy Bosch na odsávání prachu pro profesionální nářadí - čistší a rychlejší práce

• Odsávání prachu na nářadí pro vrtání a sekání
• Robustní , ale zároveň lehké příslušenství
• Jednoduchá montáž a manipulace
• Kompatibilní s vysavači Bosch

Ve snaze udělat práci efektivnější , zdravější a ohleduplnější k nářadí dbají profesionální řemeslníci, bezpečnostní inženýři a společnosti stále více na ochranu před prachem ze stavebních a renovačních prací . Bosch nyní přichází s kompletní nabídkou odsávacích systémů pro nářadí na vrtání a sekání : GDE 68 Professional na odsávání prachu při vrtání s velkými průměry , GDE 162 Professional pro vrtací korunky , GDE 162 Professional na prakticky bezprašné sekání, GDE 16 Plus Professional pro malé vrtací kladiva . Prostředí a uživatel v něm jsou tak mnohem méně vystaveny prachu .

Nezávislé testy potvrzují účinnost odsávacích systémů Bosch

Všechny odsávání prachu se vyznačují jednoduchou manipulací, jen malou nebo zanedbatelnou přídavnou hmotností k nářadí , robustním designem. Umožňují provést vrtací a sekací práce v podstatě bez jakéhokoliv prachu : suť a prach jsou po vrtání odsáváno přímo na místě vzniku , což eliminuje problémy spojené s mytím pracoviště . Německý ústav pro zákonné úrazové pojištění a prevenci ve stavebnictví ( BG Bau ) potvrdil účinnost odsávacích systémů v nezávislém testu : byly klasifikovány jako koordinovaný systém v nejlepší kategorii , jmenovitě " Typ 1 " .

GDE 68 a GDE 162 Professional pro nářadí na vrtání

Odsávání Bosch GDE 68 nebo GDE 162 Professional umožňují každou důležitou aplikaci spojenou s vrtáním . GDE 68 Professional snižuje úroveň prachu při použití vrtacích korunek do 68 mm, přičemž GDE 162 Professional je určena pro průměry do 162 mm . Obě odsávací systémy jsou kompatibilní se všemi běžnými vrtacími kladivy , diamantovými vrtáky a vrtáky pro vrtací kladiva , a stejně jsou vhodné pro vrtání za mokra . Ovládání je jednoduché : obě odsávání stačí jen připojit k vysavači a následně umístit na zeď do příslušné vrtací pozice . Disponují dvoukomorovým systémem : zatímco jedna komora slouží na sběr prachu po vrtání , další v kombinaci s vysavačem namokro / nasucho vytváří podtlak , který je potřebný k udržení sacího mechanismu na stěně jako plunžr ( píst bez vlastního těsnění ) . Kartáčový prstenec kolem otvoru na vrták zadržuje prach ve sběrné komoře při malých průměrech vrtání. Při větších vrtacích průměrech se kartáče dají jednoduše odejmout bez potřeby přídavných nástrojů. Jelikož GDE 68 Professional a GDE 162 Professional se nepřipevňují na stroj, ale právě na stěnu jednoduše pomocí podtlaku , odsávací systém nepřidává na váze samotnému nářadí .

GDE 16 Plus Professional pro méně prachu při vrtání do průměru 16 mm

GDE 16 Plus Professional je odsávání prachu pro kladiva Bosch SDS -plus náležející do třídy 2 a 3 kg s upínacím krkem 50 mm . Robustní odsávání má také pomocnou rukojeť a hliníkové teleskopické vodítko , a použitím rychloupínací páčky se přizpůsobuje různým délkám vrtáků . Maximální jednorázová hloubka vrtu je 120 mm . Požadovaná hloubka je pevně určena integrovaným hloubkovým dorazem . Speciální guma v aplikačním bodě odsávacího systému nezanechává žádné stopy, dokonce ani na citlivých površích. Odsávání prachu může být připojeno ke všem běžným vysavačem . Spojný prvek je pohyblivý, což zaručuje, že hadice během práce nepřekáží . Navíc spoj, a proto i těžiště nářadí , jsou blízko těla uživatele , takže profesionální řemeslník pracuje precizněji a pociťuje méně únavy . Nízká hmotnost přibližně 500 gramů k tomu pouze přispívá .

Kompatibilita se systémem Click & Clean

Každé odsávání prachu je kompatibilní se systémem Bosch Click & Clean System . Ten zahrnuje nářadí, vysavače namokro / nasucho , příslušenství pro vysávání a systém L- Boxx , které jsou navzájem přesně sladěny, a tak vytvářejí zdravější pracovní podmínky , lepší i pro nářadí . Práce je pak efektivnější, rychlejší a přesnější.

Základní specifikace BOSCH GDE 68 Professiona

Průměr vrtu : 16 až 68 mm
Hmotnost : 325 g
Kompatibilita : všechny komerčně dostupné vrtací nástroje
BOSCH GDE 68 Professional , systémové příslušenství

Základní specifikace BOSCH GDE 162 Professiona

Průměr vrtu : 68 až 162 mm
Hmotnost : 500 g
Kompatibilita : všechny komerčně dostupné vrtací nástroje
BOSCH GDE 162 Professional, systémové příslušenství

Základní specifikace BOSCH GDE max PROFESSIONAL

Maximální délka sekáče : 600 mm
Hmotnost : 750 g
Kompatibilita : GSH 5 CE ; GSH 7 VC ; GSH 11 VC ; GBH 5-40 DCE ; GBH 7-46 DE ; GBH 8-45 DV ; GBH 11 DE
Bosch GDE max Professional , systémové příslušenství

Základní specifikace BOSCH GDE 16 Plus Professional

Průměr vrtu : 16 až 82 mm
Hmotnost : 520 g
Kompatibilita : vrtací kladiva SDS -plus 2 - 3 kg s upínacím krkem 50 mm a akumulátorové vrtací kladiva GBH 18 V -EC ; GBH 36 V - LI ; GBH 36 VF- LI