Rázohové utahováky Bosch s bezuhlíkovým EC motorem

Vydáno: 20.04.2016 09:01
Rázohové utahováky Bosch s bezuhlíkovým EC motorem
Delší doba chodu a životnost pro větší efektivitu: Akumulátorové rázové utahováky od firmy Bosch s EC motory - Kompaktní, lehké a výkonné pro sériové aplikace

Delší doba chodu a životnost pro větší efektivitu: Akumulátorové rázové utahováky od firmy Bosch s EC motory - Kompaktní, lehké a výkonné pro sériové aplikace

• Vyšší výkon nářadí a dvakrát delší životnost díky EC technologii
• Nové v 10,8 V systému: GDR 10,8 V-EC a GDS 10,8 V-EC Professional
• Nový v 18 V systému: GDS 18 V-EC 250 Professional
• Vhodné pro nářadí: Vrtáky HEX-9 Multiconstruction pro výkonné vrtání

Bosch rozšiřuje svůj stávající profesionální program o akumulátorové nářadí s EC motory o tři rázové utahováky: BOSCH GDR 10,8 V-EC PROFESSIONAL a BOSCH GDS 10,8 V-EC PROFESSIONAL v 10,8 voltové systému tak GDS 18 V-EC 250 Professional v 18 voltové systému. Vzhledem k jejich bezuhlíkové EC motory nabízejí řemeslníkům o 30 procent delší dobu chodu akumulátorů a o 100 procent delší životnost ve srovnání s rázovými utahovák s konvenčními motory. Jsou tak vhodné i pro sériové aplikace, přičemž v tomto segmentu jsou přínosem, kde otevírají nové normy účinnosti.

Základem je bezuhlíkový EC motor: Je zcela bezúdržbový a má vysokou účinnost. To umožňuje řemeslníkům na jedno nabití pracovat s nářadím delší dobu, priičom se utahováky tak nezahřívají. Elektronická ochrana motoru (EMP) dvojnásobnee prodlužuje životnost motoru, chrání před přetížením. EC technologie také umožňuje kompaktní a lehkou konstrukci nářadí. Využití je především v oblasti instalačních prací, aplikace ve dřevě, kovu, sádrokartonových deskách a v oblastech, kde jsou stísněné prostory a těžko přístupná místa.

10,8 voltový akumulátorový rázový utahovák v detailu

BOSCH GDR 10,8 V-EC PROFESSIONAL a BOSCH GDS 10,8 V-EC PROFESSIONAL se rozlišují upínáním a točivým momentem. BOSCH GDR 10,8 V-EC PROFESSIONAL má upínání 1/4 "vnitřní šestihran a točivý moment 110 Nm, GDS 10,8 V-EC má 3/8" vnější čtyřhran a točivý moment 115 Nm. Při jejich síle pokrývají až 80 procent všech standardních aplikací do dřeva a kovu. Rázový utahovák zvládne na jedno nabití s ​​2,5 Ah akumulátorem až 260 šroubů do měkkého dřeva o průměru 4,2 mm a délce 65 mm nebo 240 šroubů do kovu s průměrem 8 mm a délce 25 mm. Obě nářadí mají předvolbu otáček podle typu aplikace, minimalizuje se riziko poškození jak materiálu, tak i šrouby. První stupeň je určen pro malé šrouby, druhý pro střední šrouby. Dobré osvětlení pracovní plochy zaručuje přepínatelný světelný prstenec se třemi LED diodami.

Kompaktní, elegantní, lehký a výkonný: BOSCH GDS 10,8 V-EC PROFESSIONAL

Rázový utahovák BOSCH GDS 10,8 V-EC PROFESSIONAL poskytuje vysoký točivý moment 250 Nm ve směru hodinových ručiček i otáčením proti směru hodinových ručiček a má nízkou hmotností pouze 1,9 kg, nejlepší poměr výkonu k hmotnosti své třídě. S tak velkou silou si poradí i se strojírenskými šrouby s průměrem až 16 milimetrů. S akumulátorem při kapacitě 5,0 Ah zvládne na jedno nabití cca 175 šroubů s průměrem 12 a délkou 35 milimetrů. Nářadí charakterizuje jeho zvlášť kompaktní konstrukce s tenkým uchopením. Upínání utahováku je 1/2 "vnější čtyřhran pro rychlou výměnu nástrčných klíčů. Na osvětlení tmavých míst slouží integrované LED osvětlení.

Vrtáky HEX-9 Multi Construction pro výkonné vrtání

Pokud chce řemeslník rozšířit škálu aplikací pro rázové utahováky, Bosch nabízí systémové řešení a příslušenství: Vrtáky HEX-9 Multi Construction se šestihranným upínáním. Vrtáky byly speciálně vyvinuty pro rázové utahováky, čímž se v podstatě šetří náklady na koupi dalšího nářadí. S vrtáky lze vrtat do všech běžných materiálů jako je dřevo, plast, obklady, zdivo a kov. Mají aktivní středicí hrot na zaříznutí se i do betonu, vrták je z tvrdokovu pro dlouhou životnost a výbornou odolnost.