Řezačky na obklady a dlažby BOSCH

Vydáno: 29.02.2016 14:58
Řezačky na obklady a dlažby BOSCH
Poprvé v programu pro kutily: Řezačky na obklady a dlažby Bosch PTC 470 a PTC 640 - Naříznutí a zlomení obkladu a dlažby v jednom kroku

Řezačky na obklady a dlažby BoschPoprvé v programu pro kutily:
Řezačky na obklady a dlažby BOSCH PTC 470 a BOSCH PTC 640 - Naříznutí a zlomení obkladu a dlažby v jednom kroku

• Inovativní technika naříznutí a lámání pro přesné výsledky
• Rychlá a snadná manipulace díky funkčnímu vybavení
• Robustní zařízení s kompaktním designem

Přesné výsledky při jednodušším a rychlejším použití - to jsou ruční řezačky na dlažby a obklady BOSCH PTC 470 a BOSCH PTC 640. S těmito zařízeními může domácí kutil obklady a dlažby přesně nařezat a zlomit v jednom kroku. Přitom není třeba v jednotlivých krocích obklad vybírat. Obklad nebo dlažbu stačí zafixovat pomocí upínacího zařízení a následně nařezat. Samotné prořezávání zajišťuje titanem potažené řezací kolečko. Je vysoce odolné a zajišťuje přesnou rýhu. Kombinace těchto funkcí je v rámci trhu jedinečná a řezačky BOSCH PTC 470 a BOSCH PTC 640 jsou tak plně konkurenční.

Funguje to jednoduše

Řezačky jsou vhodné na řezání obkladů a dlažeb až do tloušťky 12 milimetrů. Liší se pouze v řezné kapacitě: BOSCH PTC 470 je vhodná na obklady a dlažby do 470 milimetrů, BOSCH PTC 640 zvládne délku až 640 milimetrů, čemuž napovídá i název zařízení. Postup řezání je stejný pro obě zařízení: Dlažba je vložena až na doraz hrany a pevně se upne kolejnicemi. Prostřednictvím integrovaného pružinového mechanismu se kolejnice přizpůsobí tloušťce příslušné dlažby, resp. obkladu. To znamená, že jsou vždy dobře upnuté a nemohou sklouznout při řezání. Pomocí titanem potaženého kolečka stačí projít lehkým tlakem po dlažbě, následně pomocí ramen lámacieho mechanismu zlomit dlažbu. Riziko prolomení dlažby na jiném místě je výrazně nižší než u běžných zařízeních.

Robustní zařízení s kompaktním designem

Obě řezačky na dlažby a obklady nabízejí vysokou přesnost při přímých a diagonálních řezů. Vodorovné a příčné dorazy umožňují nastavení s milimetrovou přesností. Diagonální řezy se provádějí pomocí 45 ° bočního dorazu. Obě řezačky jsou robustní a kompaktní. Základna je vyrobena z hliníku, je vybavena gumovými nožičkami. Proto řezačky BOSCH PTC 470 a BOSCH PTC 640 jsou stabilní, nekloužou během používání. BOSCH PTC 470 má hmotnost 7,40 kg, PTC 640 váží 9,1 kilogramu. Aby bylo možné řezačky snadno přepravovat z jednoho místa na druhé, jsou vybaveny dvěma držadly. Pohyblivé části jsou chráněny přepravním zámkem.