Sekačky Bosch Rotak 2014

Vydáno: 09.05.2014 10:24
Sekačky Bosch Rotak 2014
Nejvyšší kvalita péče o trávník : Nové sekačky trávy Bosch Rotak - mimořádně efektivní díky systému Powerdrive +

Sekačky Bosch Rotak 2014

Nejvyšší kvalita péče o trávník : Nové sekačky trávy Bosch Rotak - mimořádně efektivní díky systému Powerdrive +


• Tři silné elektrické sekačky s výkonem 1400 , 1700 a 1800 W
• Dvě silné akumulátorové sekačky s bezúdržbovým EC motorem a bateriemi s kapacitou 4,0 Ah
• Nejlepší sběr zbytků trávy díky speciální technologii proudění vzduchu
Tvrzené a ostřené ocelové čepele nožů pro přesné a obzvláště čisté sekání

Nová generace sekaček trávy Rotak od Bosch poskytuje ještě čistší a důslednější řez kvůli systému Powerdrive + a stejně Powerdrive LI + . Zajišťuje, že motor , nůž a proudění vzduchu , které spolehlivě přivádí nasekanou trávu do sběrného koše, jsou precizně koordinovány. Nové sekačky trávy Bosch Rotak 37, 40 a 43 i 37 LI a 43 LI proto nabízejí nejlepší sběr zbytků trávy ve své třídě : spolehlivě posbírají více než 99 procent posečené trávy . Čistý a přesný řez je umožněn tvrzenými a ostření ocelovými čepelemi nožů . Výsledkem je upravený trávník s neobyčejným zarovnáním .

Nože typů Rotak 40 , Rotak 43 a Rotak 43 LI jsou také vybaveny funkcí LeafCollect , kterou vykonávají speciálně vyvinuté boční profily tak , že zvednou a rozsekají listy ležící na trávníku . Proud vzduchu je pak spolehlivě přivádí do sběrného koše současně s posečenou trávou .

Stylové řešení pro všechny trávníky

Nová generace sekaček Bosch Rotak disponuje moderním designem . V závislosti na velikosti a kvalitě trávníku si zákazníci mohou vybrat z různých šířek sekání s odpovídající kapacitou sběrného koše, a také mezi elektrickým a akumulátorovým modelem. Elektrické sekačky nabízejí 1400 , 1700 nebo 1800 W a vybavení ozubeným převodem , které přeměňují vysokou rychlost motoru na vysoký točivý moment nože. Následkem toho jsou všechny elektrické sekačky Rotak 37 , Rotak 40 a Rotak 43 výjimečně výkonné. Navíc s 11.2 , 12.6 a 12.7 kg jsou v tomto pořadí nejlehčími sekačkami své třídy.

Výkonné akumulátorové sekačky s EC motorem a kapacitou akumulátoru 4,0 Ah

Akumulátorové sekačky Rotak 37 LI a Rotak 43 LI jsou vybaveny bezkomutátorový EC motorem, který je kompletně bezúdržbový a momoriadne účinný : stupeň účinnosti je více než o 30 % vyšších než u běžných DC motorů. EC technologie také dovoluje velmi kompaktní design s nízkou hmotností : váží jen 13.2 a 13.9 kg v tomto pořadí, což jim zajišťuje pozici mezi nejlehčími akumulátorovými sekačkami trhu. Nízká hmotnost je činí komfortními na manipulaci a jednoduchými na přenos . Další výhodou je delší doba provozu akumulátorů : poprvé jsou akumulátorové sekačky Rotak 37 LI a Rotak 43 LI vybaveny 4,0 Ah akumulátorem. To značí více než 50 % posečené travnaté plochy ve srovnání s verzí 2,6 Ah . Kromě toho akumulátory již nejsou vkládány shora, ale prostě zasouvány zepředu. Tím je jejich výměna rychlejší a jednodušší .

Přezkoušeno funkce nářadí pro vyšší level pohodlí

Ve všech nových sekačkách je aplikován již vyzkoušený systém Ergoflex s polohovatelnou rukojetí, který byl oceněn certifikátem kampaně pro zdravější záda AGR ( Aktion Gesunder Rücken ) . Ulevuje z napětí svalů, šlach a kloubů , snižuje únavu uživatele a zaručuje uvolněné sekání trávníku . Charakteristickou vlastností všech sekaček zůstávají i unikátní hřebeny na trávu . Směřují čepele trávy přímo k noži , a tak zajišťují čistý řez právě při hranách stěn nebo květních záhonech . Chodit vedle okrajích se strunovou sekačkou nebo nůžkami na trávu znovu není nutné.

Širokou škálu funkcí nářadí ukončují přenosná rukojeť, která dělá sekačky komfortnějšími pro přenos , a funkce QuickClick , která umožňuje držadla sekačky upevnit na místo po nákupu bez potřeby přídavných nástrojů : jedním kliknutím jsou sekačky dodávány s namontovanými kolečky okamžitě připraveno k použití. Typy Rotak 40 , Rotak 43 a Rotak 43 LI jsou navíc kolečka obohacené o měkké pogumované pláště , které vzbuzují hladký dojem řízení .

Akumulátorové sekačky Bosch Rotak jsou dostupné ve verzích a s různým počtem akumulátorů :

Sekačka trávy Bosch Rotak 43
Sekačka trávy Bosch Rotak 40
Sekačka trávy Bosch Rotak 37
Akumulátorová sekačka Bosch Rotak 43 LI , 2x aku
Akumulátorová sekačka Bosch Rotak 43 LI, 1x aku
Akumulátorová sekačka Bosch Rotak 43 LI, bez aku
Akumulátorová sekačka Bosch Rotak 37 LI, 1x aku
Akumulátorová sekačka Bosch Rotak 37 LI, bez aku