Šroubováky BOshc s EC motorem

Vydáno: 15.01.2015 07:31
Šroubováky BOshc s EC motorem
Zvláště efektivní a odolné: Šroubováky Bosch nové generace s EC motorem - špičkové nářadí pro sériové aplikace

Šroubováky Bosch s EC motorem


Zvláště efektivní a odolné: Šroubováky Bosch nové generace s EC motorem - špičkové nářadí pro sériové aplikace

• Dvojnásobná životnost než nářadí bez EC motoru
• Kompaktní a lehký šroubovák s dlouhou výdrží akumulátoru
• Výkonný: vysoký točivý moment pro širokou škálu aplikací

Bosch vybavuje akumulátorové vrtací šroubováky EC motory. Do tohoto programu jsou zahrnuty také:

BOSCH GSR 14,4 V-EC PROFESSIONAL
BOSCH GSR 18 V-EC PROFESSIONAL
BOSCH GSB 14,4 V-EC PROFESSIONAL
BOSCH GSB 18 V-EC PROFESSIONAL

Patří do tzv. "dynamicseries" - střední série profesionálních šroubováků, série s nářadím s extrémní kompaktností a dlouhou výdrží akumulátoru. Vycházejí už z osvědčených modelů, které byly dosud vyráběny. Díky EC technologii mají dlouhou životnost: vydrží dvakrát tak dlouho, jak nářadí bez EC motoru. Jsou vhodné zejména pro sériové aplikace a umožňují rozšíření pracovních řemesel jako jsou elektrikáři, instalatéři a tesaři pro rychlou a efektivní práci.

Výhody technologie EC v přehledu

Střídavé EC motory jsou na rozdíl od běžných stejnosměrných elektromotorů s uhlíky zcela bezúdržbové a mají účinnost více než 80 procent namísto od 60 do 70 procent. Vedle vysoké účinnosti vznikají menší tepelné ztráty. Nářadí není tak horké a může pracovat na jedno nabití akumulátoru až o 30 procent déle. Díky elektronické ochrany motoru (Electronic Motor Protection - EMP) je motor chráněn proti přetížení a dlouhá životnost je zaručena. Motor je zablokován okamžitě. Výhodou EC motorů je také jejich kompaktnost a tedy lehká konstrukce nářadí. Akumulátorové vrtací šroubováky mají délku hlavy pouze 179 mm a akumulátorové příklepové vrtací šroubováky pouze 189 mm. Jejich krátká délka umožňuje bezproblémovou práci i nad hlavou av úzkých nebo nevhodných místech.

Výkonné nářadí pro trvalé použití

Nové šroubováky s EC motory jsou určeny pro trvalé použití na stavbě, v dílně nebo v poloprůmyslový výrobě jako je nábytkářství, elektrotechnický průmysl nebo automobilismus. Díky své kompaktní konstrukci je nářadí zvláště vhodné pro sériové šroubování menších šroubů, ale má i dostatek energie pro větší šroub a průměr vrtáku. Vysoký točivý moment až 31 Nm pro měkký spoj nabízí BOSCH GSR 14,4 V-EC PROFESSIONAL. Nářadí je vybaveno 13 mm Auto-Lock sklíčidlem, které poskytuje širokou škálu aplikací. Akumulátorové vrtací šroubováky s příklepem BOSCH GSB 14,4 V-EC PROFESSIONAL a BOSCH GSB 18 V-EC PROFESSIONAL nabízejí řemeslníkům větší flexibilitu: Nejedná se jen vrtání do dřeva a oceli, ale zvládne i otvory do 13 mm do zdiva. Akumulátorové šroubováky jsou vybaveny motorovou brzdou pro přesnou práci při sériovém šroubování, LED osvětlením, vyměnitelnými barevnými sponami na jednoduché označení a snadné rozpoznání nářadí, klipem na zavěšení šroubováku na opasek nebo žebřík.