Stojanová vrtačka Bosch PBD 40

Vydáno: 17.03.2015 10:00
Stojanová vrtačka Bosch PBD 40
Stojanová vrtačka od firmy Bosch představuje nový standard v přesnosti a manipulaci
Stojanová vrtačka BOSCH PBD 40 představuje nový standard v přesnosti a manipulaci


Hlavní přednosti vrtačky BOSCH PBD 40:

Univerzální motor s proměnným nastavením rychlosti pomocí otočného knoflíku
Digitální zobrazení nastavené rychlosti a dosažené hloubky vrtání
Obsahuje výměnné sklíčidlo s funkcí AutoLock (jednoduchá výměna vrtáku rukou)
Zobrazuje přesnou polohu otvoru pomocí laserového kříže


Technické parametry:

Jmenovitý příkon: 710 W
Volnoběžné otáčky (1. stupeň / 2. stupeň): 200 - 850/600 - 2500 ot. / Min.
Max. Ø vrtání do kovu: 40
Max. Ø vrtání do dřeva: 13
Max. zdvih: 90 mm
Rozsah sklíčidla: 1,5-13 mm
Rozměry (Délka x Hloubka x Výška): 350 x 650 x 330 mm
Hmotnost: 20 kgKutilové, kteří chtějí vrtat přesně, mohou sáhnout po stolní stojanové vrtačce od firmy BOSCH PBD 40. Díky svému technickému vybavení, je použití velmi přesné a jednoduché: silný univerzální motor 710 Watt nahrazuje běžné ovládání výkonným ovládáním rychlosti vrtání. To umožňuje plynule regulovat rychlost vrtání otočným knoflíkem. BOSCH PBD 40 má dvoustupňovou převodovku a konstantní elektroniku pro vrtání do tvrdých materiálů, čímž se zabrání poklesu otáček.

Vrtačka se ovládá tak, že pomocí bočního kola se po jeho otočení pohybuje celé tělo vrtačky is blokem motoru. Nejprve se nasadí na vrtačku vrták. Pak si vrtačku pomocí aretační páky v zadní části nastavíte do přibližné polohy nad obrobek, případně si dorazem určíte přesnou hloubku vrtání, pokud chcete vrtat pouze do určité hloubky. Hloubkový doraz nejlépe oceníte při sériovém vrtání, protože hloubka bude vždy konstantní.Funkční vybavení pro maximální komfort

Bez ohledu na to, zda se zabýváte výrobou nábytku, restaurováním nábytku, nebo jinými řemeslnickými pracemi: Stojanová vrtačka BOSCH PBD 40 je flexibilní. Jedinečný komfort a pohodlí pro uživatele zaručuje digitální displej, kde můžete během vrtání sledovat ať hloubku vrtání nebo vybranou rychlost vrtání, resp. počet otáček. Tak může kutil neustále sledovat displej a optimalizovat práci při vrtání různých materiálů.

Kolo pro regulaci hloubky vrtání má měkký povrch - Softgrip, takže práce je komfortní. Rychloupínací sklíčidlo s funkcí AutoLock je zárukou toho, že se Vám během práce neotevře. Velkou výhodou je zároveň to, že pokud vrtáte se stojánkovou vrtačkou, tak máte záruku, že vrták bude kolmý na obrobek - na rozdíl od běžné vrtačky. Pokud se rozhodnete vrtat sériově, použijete hloubkový doraz, přičemž přesnou polohu bodu vrtání vám určí střed laserového kříže. Laserový ukazatel je ingrovaný přímo na vrtačce. Další dobrou pomůckou je LED osvětlení. Oceníte ho tehdy, pokud se vám stane, že pracovní místo bude méně osvětlené.

Velmi praktický je robustní pracovní stůl pod vrtačkou. V jeho středu je "V" - drážka, která zajišťuje to, že pokud bude vrtat obrobek s válcovým profilem, např. tenké potrubí nebude se pohybovat a zůstane bezpečně v drážce. Pracovní stůl také obsahuje držák obrobků a paralelní doraz, který využijete hlavně při práci s malými obrobky. Stůl i s vrtačkou lze upnout pomocí šroubů přímo na vaše pracoviště, nebo se dá upnout jednoduše svorkami. Tím se stává vrtání bezpečnějším.


Přehledný displej vrtačkyKomfortní laser pro stanovení bodu vrtání

Stupně vrtání

BOSCH PBD 40

BOSCH PBD 40