Vysokotlaké čističe Bosch Expert

Vydáno: 25.02.2016 09:55
Vysokotlaké čističe Bosch Expert
Robustní nářadí pro těžké úkoly: Vysokotlaké čističe Bosch třídy "Expert" - Výkonné čističe kolem domu a zahrady

Vysokotlaké čističe Bosch Expert

Robustní nářadí pro těžké úkoly: Vysokotlaké čističe Bosch třídy "Expert" - Výkonné čističe kolem domu a zahrady

• Dvě zařízení pro výkonné a důkladné čištění
• Rychle připraveno k použití díky systému SDS
• Všestranné a efektivní použití se standardním příslušenstvím

Bosch rozšiřuje program vysokotlakých čističů se dvěma mimořádně výkonnými a robustními zařízeními pro důkladné čištění zaschlých nečistot: BOSCH AQT 42-13 a BOSCH AQT 45-14 X. Čističe třídy Expert s výkonem motoru 1900 Watt a 2100 Watt poskytují tlak 130 a 140 Bar s průtokem vody 420 a 450 litrů vody za hodinu. S těmito parametry zvládnou i náročné úkoly, jako je čištění větších ploch nebo čištění silně znečištěných ploch kolem domu a zahrady.

Všestranné a zároveň kvalitní zařízení s rozsáhlým příslušenstvím

Jako u třídy "Easy" a "Universal" jsou po dodávce čističe BOSCH AQT 42-13 a BOSCH AQT 45-14 X. rychle sestavené a okamžitě připravené k použití. Násady, příslušenství, vysokotlaké pistole a hadice jsou uloženy přímo na zařízení. Vše je tak na dosah ruky. Systémem SDS-Click lze vysokotlaké čističe sestavit během několika sekund - můžete začít.

Oba vysokotlaké čističe přicházejí s řadou příslušenství, čímž jsou obzvláště všestranné. Standardně jsou v dodávce pro Bosch BOSCH AQT 42-13: Čistič teras Deluxe, tryska, rotační Power tryska, tryska s plochým paprskem, 90 ° tryska, vysokotlaká tryska na čisticí prostředky 550 ml. Spolu s BOSCH AQT 45-14 X se dodává: Čistič teras Deluxe, tryska, násada s tryskou Vario Jet Fan, tryska Roto-Power, 90 ° tryska, vysokotlaká tryska na čisticí prostředky 550 ml. Vysokotlaké pistole jsou z kovu. Jsou tak pevnější a stabilnější v ruce. Kromě toho má model BOSCH AQT 45-14 X naviják na osm metrů dlouhou tlakovou hadici.

Pohodlné a flexibilní

Vysokotlaké čističe mají teleskopické držadlo, které lze vytáhnout do výšky 90 centimetrů, pogumované kola mají průměr 18 centimetrů. Díky tomu jsou zvlášť mobilní, na požadované místo se přemisťují pohodlně. Oba čističe jsou vybaveny funkcí autostop, kdy se motor automaticky zastaví vždy, když je spínač uvolněn. Eliminuje se tak neúmyslný únik vody, což ocení zejména uživatel, který odebírá vodu např. z nádrže, kde je omezený objem vody. Čističe mají i funkci samonasávání, tehdy je třeba použít samonasávací příslušenství, které tvoří:

• nasávací síto se zpětným ventilem
• 3 m dlouhá zesílená nasávací hadice
• univerzální spojka pro připojení k vysokotlakému čističi

Pomocí tohoto příslušenství mohou vysokotlaké čističe nasávat vodu do výšky 0,5 m nad hladinu vody. To může trvat přibližně 15 sekund.