Profitujte z možností elektricky poháněného nářadí pro zahradní práce! Na rozdíl od nářadí se spalovacími motory má elektrické nářadí výrazné přednosti, jako

  • vysoce komfortní ovládání
  • tiché používání bez spalin
  • nízké provozní náklady
  • bezúdržbovost

Zároveň se neustále zvyšuje výdrž elektricky poháněného nářadí. Toto zlepšení umožňuje moderní akumulátorová technika na bázi lithia.

Elektrické nářadí se používá při péči o trávník, keře a živé ploty i při péči o dřeviny a stromy a při kompostování.

Péče o trávník

Při péči o trávník se využívají nůžky na trávu, strunové sekačky, křovinořezy, vertikulátory, provzdušňovače trávníku a sekačky na trávu.

Výběr vhodné sekačky na trávu se přitom řídí typem trávníku: Zatímco rotační sekačku lze použít univerzálně, vyžadují vřetenové sekačky rovnou plochu. Zde nabízejí mimořádně vysokou kvalitu sečení. Vznášedlové sekačky se skvěle hodí k sekání hustých travnatých ploch. U malých, dobře udržovaných zahrad u domů přinášejí robotické sekačky vysoký komfort sečení.

Péče o živé ploty, dřeviny a stromy

Péče o dřeviny a stromy zahrnuje kromě pravidelné péče také další opatření, jako je kácení, oklešťování a drcení dřevin a stromů. K tomu se používají řetězové pily, zahradní nůžky na větveodvětvovací pily. Zároveň se uplatňují také pily, které znáte z obrábění dřeva, např. pila ocaska nebo elektrická pila ocaska. Při péči o keře a živé ploty se typicky používají nůžky na živé plotynůžky na keře a na větve.

Kompostování

Odpad vznikající při práci na zahradě lze biologicky recyklovat: Odřezky z živých plotů, keřů, stromů a užitkových rostlin je možné po rozdrcení kompostovat.

drcení odřezků využijete drtič: Nářadí s drticím nožem lze univerzálně používat, je ale velmi hlučné. Drtiče s frézovacím válcem oproti tomu pracují velmi tiše. Drcený materiál se přitom vtahuje téměř samočinně a práce probíhá trochu pomaleji. Rychlejší postup práce nabízejí „turbínové drtiče“ s rychle se otáčejícím nožovým košem. Nejsou ale vhodné pro tenký materiál s tuhými vlákny.

Další informace k zahradní technice

Další informace k zahradní technice naleznete u Vašeho prodejce. Tqmzískáte všechny důležité informace – od informací o produktu přes techniku až po praktické příklady použití.